میز کار بردینگ
مزیت و ویژگی های میزکار بردینگ

راهنمای خرید و سفارش میز کار بردینگ

امروزه برای آماده سازی غذا در رستوران ها، کافه ها، فست فودها و تهیه غذاهای سرخ شده مانند مرغ سوخاری، به یک سری تجهیزات تخصصی نیاز است. یکی از وسایل ضروری که برای این منظور استفاده می شود، میز کار بردینگ است. این میز که به یک برس چرخان مجهز شده، ادویه ها و پودرها را به طور موثری ترکیب کرده و در عین حال گلوله های اضافی را از بین می برد. میز کار بردینگ بر اساس تعداد لگن ها شناسایی شده و به دلیل نوع کاری که انجام می دهد، برای یوهاری کردن مرغ، سبزیجات، ماهی، قارچ، پیاز و… استفاده قرار می گیرد. در ادامه این مقاله با راهنمای خرید و سفارش میز کار بردینگ، انواع و کاربرد محصول مذکور آشنا خواهید شد؛ پس همراه ما بمانید.

آشنایی با عملکرد میز کار بردینگ
آشنایی با عملکرد میز کار بردینگ

بیشتر بخوانید: خورش پز صنعتی


آشنایی با عملکرد میز کار بردینگ

میز کار بردینگ که به عنوان مخلوط کن پودر نیز شناخته می شود، به طور خاص برای تهیه غذاهای سرخ شده طراحی شده  است. این میزها مجهز به یک قلم مویی هستند که ادویه ها و پودرهای سوخاری را با هم ترکیب می کند و همچنین توپ های اضافی خمیر را از بین می برد. این فرآیند به آرامی و بدون هیچ گونه لرزش مضر یا صداهای مزاحم انجام ی شود.

قلم مو این دستگاه از موهای نایلونی تشکیل شده است که به صورت مارپیچی به هم چیده شده اند و حرکت چرخشی مشابه حرکت مته ایجاد می کنند. این امر جدا شدن ذرات ناخواسته پودر سوخاری را تضمین کرده و سپس در یک ظرف زباله جمع آوری می کند. میز بردینگ به آرامی مواد را به جلو حرکت داده و اجازه می دهد، تا یک مخلوط همگن به وجود بی آید و پودر زنی به مواد غذایی انجام شود.

مزیت و ویژگی های میزکار بردینگ

این میز پرکاربرد، مزیت های منحصر به فردی دارد که موجب شده به ابزاری ضروری در صنایع غذایی تبدیل شود. در ادامه برخی از مزایا و ویژگی های مهم میز بردینگ ذکر شده است که توصیه می کنیم آن ها را نادیده نگیرید.

  • چرخه زمان بندی شده ۶۰ ثانیه ای، زمان نیروی کار را بهینه و کاهش داده و باعث صرفه جویی در انرژی می شود.
  • میز کار بردینگ در ۶۰ ثانیه ۱۴ کیلوگرم پودر را الک و مخلوط می کند.
  • در ساخت میز کار بردینگ از استیل ضد زنگ استفاده شده، که مقاومت خوبی در برابر فشار و دما دارد و به راحتی تمیز می شود.
  • میز کار بردینگ به طور کامل همه مواد سوخاری را با هم ترکیب می کند و پودر یکنواختی را آماده می نماید.
  • این محصول به تصفیه کردن آرد سوخاری و ادویه ها کمک می کند و باعث پایین آوردن هزینه های خرید سوخاری می شود.
  • طراحی منحصر به فرد میز کار، نویز ایجاد شده در طول فرآیند ترکیب را به حداقل می رساند و محیط کاری آرام تر و دل پذیرتری را ایجاد می کند.
  • میز کار بردینگ با جداسازی موثر گلوله های خمیر اضافی به حفظ یک فضای کاری تمیز و بهداشتی کمک می کند.
  • یکی دیگر از ویژگی های مهم محصول مورد نظر، صرفه جویی در هزینه و زمان هنگام استفاده است.
  • میز کار بردینگ به طور گسترده در انواع رستوران ها، کافه ها و فست فودها استفاده می شود و می تواند غذاهای خوشمزه ای را آماده کند.
  • با کمک میز کار بردینگ می توانید سرعت کار پودر زنی را وند برابر بیشتر کنید.
مزیت و ویژگی های میزکار بردینگ
مزیت و ویژگی های میزکار بردینگ

بیشتر بخوانید: اره استخوان بر


 

انواع میز کار بردینگ

به طور معمول انواع مختلفی از میز کار بردینگ در بازار موجود است که می توانید از آن ها بهره بگیرید. در این بخش به معرفی انواع میز کار بردینگ پرداخته ایم تا با شناخت بیشتری اقدام به خرید کنید.

میز کار بردینگ تک لگن

میز کار بردینگ تک لگن، دارای یک لگن پلاستیکی کاملا بهداشتی بوده و در دو مدل اتوماتیک و دستی تولید می شود. این میز کار بردینگ با توجه  به تعداد لگن های خود ابعادی کوچک تر از بقیه میزها دارد و در رستوران های کوچکی که حجم پودر زنی آن ها پایین است، بیشتر استفاده می شود. به طور کلی میز کار بردینگ تک لگن فقط دارای یک لگن بوده که آرد اولیه ابتدا داخل آن ریخته شده و بعد از الک شدن، مجدد داخل همین لگن ریخته می شود. این لگن برای پودر زدن مواد مرینیت شده مورد استفاده قرار می گیرد.

میز کار بردینگ دو لگن

بر خلاف میز کار بردینگ تک لگن، میز کار بردینگ دو لگنه دارای دو لگن سفید پلاستیکی روی میز، دو عدد سطل آب که دارای یک تور استیل هستند، یک برس، دکمه قطع و وصل، یک لگن سفید در پایین میز و یک لگن استیل است. در رستوران های بزرگی که حجم پودر زنی آن ها بالا بوده این مدل بسیار به کار برده می شود. از لگن اول این میز کار بردینگ برای ریختن آرد اولیه و لگن دوم برای قرار دادن آرد الک شده استفاده می کنند. ابتدا آرد داخل یکی از لگن ها ریخته شده و به صورت اتوماتیک توسط موتور الک که در میز بردینگ است الک می شود.


بیشتر بخوانید: تجهیز 0 تا 100 فودکورت


 

مشخصات میز کار بردینگ

میز کار بردینگ دارای دو کلید سبز و قرمز برای روشن و خاموش کردن است. همچنین این مدل مجهز به سیستم فیلتراسیون بوده که باعث جداسازی تکه های مرغ و آرد از هم می شود. دستگاه میز کار بردینگ در واقع دو لگن یا یک لگن برای ریختن آرد دارد که اگر سیستم اتومات را تهیه کنید، این روش آرد پاشی به صورت اتوماتیک با موتور انجام می شود.

در تک لگن دستی، آرد پاشی به صورت دستی انجام صورت می شود و در تک لگن اتومات یک لگن آرد وجود دارد که با موتور، آرد پاشی انجام خواهد شد. در سیستم دو لگن بدون موتور دو لگن آرد وجود دارد که یک لگن برای آرد پاشی معمولی بوده و لگن دوم برای آرد پاشی نهایی است. میز بردینگ دو لگن موتور دار هم این روش آرد پاشی با موتور به صورت پدالی انجام می شود.

مشخصات میز کار بردینگ
مشخصات میز کار بردینگترو

لوازم جانبی میز کار بردینگ

میز کار بردینگ دارای برخی لوازم جانبی بوده که هر کدام کاربرد خاص خود را دارند. این لوازم به طور کلی شامل سطل پودرساز پلاستیکی با سوراخ، سطل پلاستیکی برای گلوله های خمیر ضایعات، سر پوش سطل پلاستیکی، سبد سرخ کن گرد سیمی استیل ضد زنگ، دیگچه سرخ کن گرد استیل ضد زنگ، سطل پودرساز پلاستیکی بدون سوراخ، قفسه نگه دارنده سوخاری، درب دیگچه سرخ کن گرد استیل ضدزنگ، سطل پودرساز پلاستیکی با سوراخ و بدون سوراخ می شود.

روش استفاده از میز کار بردینگ

برای استفاده از میز کار بردینگ، کافی است داخل لگن بالای موتور آرد سوخاری را بریزید و بعد از آن، خروجی لگن را ببندید. به این دلیل که داخل مخزن الک نشود و در بن ماری که دارید آرد پاشی می کنید، بماند. بعد از آن تکه های مرغ را داخل آرد سوخاری ریخته و خوب ورز دهید. پس از ورز دادن بلافاصله از سبدی که روی میز قراردارد، استفاده کنید و سوخاری ها را در آن قرار دهید. سوخاری را ابتدا به اندازه یک ثانیه در لگن آب سرد بی اندازید و سریعا آن را بردارید. در مرحله بعد دوباره داخل بن ماری آرد پاشی قرار دهید و با آرد موجود داخل لگن، ورز بدهید. در آخر هم می توانید آن را داخل روغن بی اندازید تا سرخ شود.


بیشتر بخوانید: دستگاه خلال کن صنعتی


 

راهنمای خرید و سفارش میز کار بردینگ

یکی از نکات مهمی که برای خرید میز کار بردینگ باید به آن دقت کنید، ابعاد و اندازه های استاندارد میز برای کار کردن است. در واقع باید میز کار بردینگ را در اندازه ای تهیه کنید که به پرسنل و سرآشپز، آسیب نزند. این محصول بسته به فضای آشپزخانه قابل تغییر بوده که شرکت های مختلف با طول مختلفی این دستگاه را تولید می کنند.

میز کار بردینگ با توجه به استانداردهای لازم، دارای ارتفاعی مشخص و ثابت هستند، که با توجه به نرمال قد انسان تعیین می شود. برای خرید و سفارش میز کار بردینگ، حتما فروشندگان معتبر را انتخاب کنید تا دچار ضرر نشوید. همچنین قبل از هر گونه تصمیم گیری برای خرید، سعی کنید تحقیقات لازم را انجام دهید و یک گزینه استاندارد را متناسب با نیازهای تان انتخاب نمایید.

راهنمای خرید و سفارش میز کار بردینگ
راهنمای خرید و سفارش میز کار بردینگ
کلام آخر

میز کار بردینگ، یکی از تجهیزات بسیار مهم در صنایع غذایی به ویژه در تهیه غذاهای سرخ شده است. این وسیله با کارایی که دارد، می تواند به شما در راه اندازی فست فود یا کافه کمک کند. بنابراین اگر به دنبال یک محصول پرکاربرد هستید که با استفاده از آن بتوانید خیلی سریع غذاهای سوخاری لذیذی را آماده کنید، پیشنهاد می کنیم میز کار بردینگ را حتما تهیه کنید. با انتخاب سایت صنایع سردسازی تهران می توانید، این محصول را بالاترین کیفیت ممکن و قیمتی عالی، دریافت نمایید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *