تجهیزات بیمارستانی

معرفی و خرید تجهیزات اتاق عمل

تجهیزات مهم اتاق عمل با عملکردهای متفاوت

معرفی و خرید تجهیزات اتاق عمل، تجهیزات اتاق عمل امروزه به صورت آنلاین و اینترنتی خریداری می‌شوند؛ چرا که در خرید آنلاین کیفیت تجهیزات تضمین شده است و معمولاً تجهیزاتی که در اتاق عمل مورد استفاده قرار می‌گیرند، باید ایمنی بالایی داشته باشند تا در روند عمل جراحی اختلالی ایجاد نکنند.

توجه داشته باشید که امروزه با وجود سایت‌هایی مانند صنایع سرسازی تهران، دیگر لازم نیست تا برای خرید این چنین تجهیزاتی به بازارهای سنتی در سطح شهر خود مراجعه کنید و با قیمت بالا به خرید این وسایل بپردازید. به همین دلیل ما در ادامه قصد داریم تا شما را به صورت مختصر ولی مفید با تجهیزات مهم و کاربردی در اتاق عمل آشنا کنیم.

تجهیزات مهم اتاق عمل با عملکردهای متفاوت

تجهیزات مهم اتاق عمل با عملکردهای متفاوت

معرفی و خرید تجهیزات اتاق عمل

تجهیزات اتاق عمل کم نیستند. هر کدام از این تجهیزات از اهمیت بسیار ویژه ‌ای برخوردار بوده و عملکرد بسیار حساسی را به نمایش می‌گذارند. می‌توان گفت این چنین تجهیزاتی باید کیفیت مناسبی داشته باشند و با ایمنی کامل مورد استفاده قرار گیرند.

اتاق عمل یکی از بخش‌های بسیار مهم بیمارستان است که در آن‌جا انواع جراحی انجام می‌شود و کلیه تجهیزاتی که در اتاق عمل مورد کاربرد قرار می‌گیرند، ممکن است تجهیزات پزشکی و غیر پزشکی باشند. شما می‌توانید تجهیّزات عمومی، تشخیصی و وسایل معاینه را در نظر بگیرید.

البته امروزه در بسیاری از کلینیک‌های زیبایی هم معمولاً از تجهیزات مربوط به اتاق عمل استفاده می‌شود و به همین خاطر نمی‌توان گفت که خرید این چنین تجهیزات تنها مخصوص اتاق عمل در بیمارستان است. ما در ادامه به بررسی برخی از تجهیزات مهم و کاربردی در اتاق عمل خواهیم پرداخت.

·         تجهیزات عمومی

تجهیزات عمومی که در بین تجهیزات اتاق عمل مورد استفاده قرار می‌گیرند، شامل کفپوش، دیوارپوش، تاسیسات برقی و گازی طبی، مواد استریل کننده و مواد گند زا است. معمولاً تخت اتاق عمل هم از جمله لوازم عمومی به شمار می‌آید که معمولاً از تختی استفاده می‌کنند که بتوان به راحتی آن را تنظیم کرد و در حالت‌های مناسب جراحی را انجام داد.

مشاهده بیشتر . . .
معرفی و خرید تجهیزات چهارگانه بیمارستانی

چراغ‌هایی که در اتاق عمل مورد استفاده قرار می‌گیرند هم جزء تجهیزات عمومی به شمار می‌آیند که این چراغ‌ها باید نوری فاقد سایه به وجود آورند؛ همچنین نور موجود نباید باعث خستگی چشم‌ها شود، به خاطر داشته باشید که دستگاه بیهوش کننده هم یکی دیگر از تجهیزات عمومی است که معمولاً در بالای تخت قرار می‌گیرد و این دستگاه شامل لوله‌هایی بوده که به بیمار متصل شده و باعث بیهوشی او می‌شود.

معمولاً دستگاه بیهوش کننده دارای یک مانیتور است که باعث می‌شود با گازهای مخلوط در مدار بیهوشی بتواند پروسه بیهوشی را انجام دهد. اگر بخواهیم به دیگر تجهیزات اتاق عمل به صورت عمومی اشاره کنیم، لباس اتاق عمل و گان را هم نباید نادیده گرفت که به صورت یکبار مصرف و چند بار مصرف دسته بندی می‌شوند.

در این بین، ماسک جراحی، دستکش جراحی و شان جراحی را هم نباید نادیده گرفت. ماشین بیهوشی که یکی از تجهیزات بسیار کلیدی در اتاق عمل به حساب می‌آید، برای بیهوش کردن بیماران مورد استفاده قرار می‌گیرد و معمولاً بعد از بیهوشی عضلات تنفسی عملکرد کندی پیدا می‌کنند و ماشین بیهوشی با تامین گازهای بیهوشی می‌تواند به تامین اکسیژن مورد نیاز برای تنفس بیمار بپردازد.

o        ساکشن جراحی

ساکشن جراحی یکی از تجهیزات بسیار مهم در بین تجهیزات اتاق عمل به شمار می‌آید. به گونه‌ای که این دستگاه می‌تواند تاثیر مستقیمی روی عملکرد کار جراح بگذارد. ساکشن جراحی برای خروج مایعات اضافی و خون از محل مورد کاربرد قرار می‌گیرد تا جراح بتواند دید بهتری برای عمل خود داشته باشد.

عملکرد ساکشن جراحی بدین صورت است که حالت مکش داشته و با فشار منفی به خارج کردن ترشحات می‌پردازد و سپس آن‌ها را به مخزن جمع آوری مایعات منتقل می‌کند. معمولاً این دستگاه با برق کار می‌کند، اما در برخی از مواقع که شرایط اورژانسی باشد، می‌توان از باتری آن هم استفاده کرد. معمولاً این دستگاه مدل‌های گوناگونی دارد که اصلی‌ترین مدل آن ثابت بوده و به راحتی نمی‌توان آن را جابجا کرد.

مشاهده بیشتر . . .
معرفی و خرید تجهیزات چهارگانه بیمارستانی

o        دستگاه الکتروشوک

دستگاه الکتروشوک یکی از انواع تجهیزات اتاق عمل به شمار می‌آید که نمی توان خرید آن را به هیچ عنوان نادیده گرفت. معمولاً برای وارد کردن شوک الکترونیکی به قلب از این دستگاه استفاده می‌کنند. به هر حال در شرایطی ممکن است عملکرد قلب مختل شده و نتواند وظایف خود را به درستی انجام دهد.

این دستگاه از باتری کابل برق، صفحه نمایش، صفحه کلید، پروپ و الکتورهای گوناگون برای اعمال شوک تشکیل می‌شود که معمولاً در صورت اتوماتیک بودن، دستگاه به صورت خودکار می‌تواند به تحلیل وضعیت قلب بیمار بپردازد، اما اگر دستگاه غیر اتوماتیک باشد کاربر باید میزان انرژی الکترونیکی را بر حسب ژول انتخاب کرده و سپس الکترودها را در محل مورد نظر قرار داده و سوک را وارد کند.

o        دستگاه الکتروکوتر

دستگاه دیگری به نام دستگاه الکتروکوتر وجود دارد که این دستگاه جزء تجهیزات اتاق عمل و مهم‌ترین تجهیزات برای برش بافت با کمترین میزان آسیب شناخته می‌شود، خرید این دستگاه در مقایسه با تیغ جراحی مزایای بیشتری دارد؛ چراکه تنها یک برش کوچک به وجود آورده و باعث می‌شود تا خونریزی زیادی به وجود نیاید. این دستگاه با استفاده از الکتریسیته عملکرد خود را انجام می‌دهد و وابسته به برش و انعقاد، میزان الکتریسیته مشخص می‌شود و معمولاً برای عمل‌های جراحی حساس مانند جراحی اعصاب از دستگاه الکتروکوتر استفاده می‌کنند.

 

تجهیزات ضروری اتاق عمل

تجهیزات ضروری اتاق عمل

 

خرید آنلاین تجهیزات اتاق عمل

تجهیزات اتاق عمل را امروزه معمولاً به صورت آنلاین و اینترنتی خریداری می‌کنند؛ چرا که در خرید آنلاین معمولاً واسطه‌ای در میان نیست و به راحتی می‌توان کلیه تجهیزات را با کمترین قیمت نسبت به بازار سنتی خریداری کرد. به هر حال، مجموعه‌ای مانند صنایع سردسازی تهران که یکی از مجموعه‌های معتبر به شمار می‌آید، به شما کمک می‌کند تا بتوانید کلیه تجهیزات مورد نیاز خود را برای اتاق عمل را با کم‌ترین قیمت و در کمترین زمان ممکن خریداری کنید.

خرید آنلاین تجهیزات اتاق جراحی

خرید آنلاین تجهیزات اتاق جراحی

سخن پایانی

در مورد برخی از مهم‌ترین تجهیزات اتاق عمل با شما به صورت مختصر ولی مفید صحبت کردیم، توجه داشته باشید که خرید آنلاین این تجهیزات صد درصد به نفع شما است؛ چرا که با کمترین قیمت با کیفیت‌ترین محصول را به سبد خرید خود اضافه می‌کنید. در حال حاضر با وجود پیشرفت صفحات وب دیگر کمتر کسی به دنبال خرید سنتی در فروشگاه سطح شهر است. به همین دلیل توصیه ما این است که سعی کنید قبل از ثبت خرید آنلاین این تجهیزات، چنانچه با سوال و ابهام خاصی روبرو هستید، با مشاورین ما در تماس باشید.

مشاهده بیشتر . . .
معرفی و خرید تجهیزات چهارگانه بیمارستانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *