چرخ گوشت صنعتی

چرخ گوشت تسمه ای صنعتی

گوشت چرخ کرده یکی از نیازهای اساسی در آشپزخانه های صنعتی، رستوران ها و صنایع غذایی است که با فرآورده های گوشتی سر و کار دارند. با توجه به نیاز بالای مشاغل مختلف به این فرآورده، داشتن یک چرخ گوشت مناسب و باکیفیت ضروری است. باید توجه داشت که چرخ گوشت های خانگی و معمولی برای استفاده در چنین مشاغلی مناسب نیستند و برای حجم کار بالا بدون شک به چرخ گوشت تسمه ای صنعتی نیاز پیدا خواهید کرد. این چرخ گوشت ها برای مصارف در حجم بالا بسیار مناسب هستند. در این مطلب سعی شده است به بررسی این چرخ گوشت ها پرداخته شود.

چرخ گوشت صنعتی مدل تسمه ای

چرخ گوشت صنعتی مدل تسمه ای

تفاوت چرخ گوشت صنعتی با نوع معمولی چیست؟

چرخ گوشت ها در کلیت عملکرد خود با یکدیگر فرقی ندارند و همگی انواع گوشت را چرخ می  کنند. اما در توان، ظرفیت و میزان بهره وری با یکدیگر متفاوت هستند. چرخ گوشت های معمولی برای کارهای خانگی و حجم کم مناسب خواهند بود. اما اگر می خواهید یک دستگاه قوی برای چرخ کردن گوشت در حجم زیاد، با قدرت بالا و سرعت خوب را خریداری کنید، بدون شک باید به سراغ دستگاه های صنعتی بروید. یکی از انواع مدل های چرخ گوشت صنعتی، مدل تسمه ای است.

تفاوت چرخ گوشت تسمه ای با گیربکسی چیست؟

اگر چرخ گوشت را بر اساس قدرتی که از موتور به دستگاه انتقال پیدا می کند مورد بررسی قرار دهیم؛ به 2 دسته تسمه ای و گیربکسی خواهیم رسید. چرخ گوشت های گیربکسی نیروی خود را از طریق چرخ دنده های درون گیربکس تامین می کنند. اما در چرخ گوشت تسمه ای صنعتی انتقال نیروی موتور از طریق تسمه اتفاق می افتد. اما به طور عملکردی تفاوتی در عملکرد خود ندارند و هر دو به خوبی گوشت را چرخ می کنند. اما مزایایی نسبت به یکدیگر خواهند داشت.

مزایای چرخ گوشت های صنعتی تسمه ای

مزایای چرخ گوشت های صنعتی تسمه ای

مزایای استفاده از چرخ گوشت تسمه ای

برخی افراد تصور می کنند که چرخ گوشت های گیربکسی صنعتی بهترین گزینه برای خرید و استفاده در صنایع  مشاغل مرتبط هستند. اما باید گفت بسته به محیطی که مورد استفاده قرار می گیرد این مورد می تواند تغییر کند. در واقع استفاده از دستگاه های تسمه ای در بسیاری از موارد بر دیگر انواع برتری دارد. در ادامه به مزایای مهم استفاده از چرخ گوشت های تسمه ای نسبت به دیگر موارد اشاره می شود.

مشاهده بیشتر . . .
چرخ گوشت صنعتی

قابلیت چرخ کردن همه مواد

چرخ گوشت های تسمه ای بنا به مدلی که طراحی شده اند قابلیت این را دارند که علاوه بر گوشت، مواد دیگری چون پیاز و مواد آبدار را نیز با آن چرخ کرد. بدون اینکه آسیبی به قطعات، اجزا و موتور دستگاه وارد شود. چرا که در مدل های گیربکسی به خاطر شکل طراحی چنین امکانی وجود ندارد. اگر مواد آبدار را با آن ها چرخ کنید بدون شک قطعات و موتور دچار آسیب خواهند شد. به همین خاطر برای مشاغل رستورانی گزینه بسیار مناسبی خواهد بود.

قیمت به صرفه تر

چرخ گوشت تسمه ای صنعتی در مقایسه با مدل گیربکسی از قیمت بسیار پایین تری برخوردار است. در حالی که همان عملکرد مفید را برای شما خواهد داشت. می توانید با قیمت پایین تری محصولی را خریداری کنید که ارزش خرید بیشتری دارد.

تفاوت چرخ گوشت تسمه ای با گیربکسی

تفاوت چرخ گوشت تسمه ای با گیربکسی

هزینه نگهداری پایین

همانطور که هزینه خرید این مدل چرخ گوشت صنعتی در مقایسه با دیگر موارد پایین تر است، به همان اندازه هزینه نگهداری و تعمیرات آن در صورت خرابی نیز کمتر خواهد بود. این مزایا درکنار یکدیگر چرخ گوشت تسمه ای را به گزینه ای بسیار مناسب برای صاحبین کسب و کار تبدیل کرده است. اگر می خواهید محصول را از یک مرکز معتبر و باکیفیت تهیه کنید، پیشنهاد ویژه ما مجموعه صنایع سردسازی تهران است. این تیم در زمینه تجهیزات آشپزخانه ای به صورت تخصصی فعالیت می کند.

برندهای تولید کننده چرخ گوشت تسمه ای

آشنایی با برندهای تولید کننده در زمینه چرخ گوشت صنعتی می تواند به شما کمک کند که بهترین گزینه ها را برای خرید انتخاب کنید. به همین خاطر در ادامه به معرفی بهترین تولید کنندگان داخلی و خارجی خواهیم پرداخت.

مشاهده بیشتر . . .
چرخ گوشت صنعتی

برندهای تولید کننده خارجی چرخ گوشت تسمه ای

چندین برند معروف در زمینه تولید چرخ گوشت تسمه ای صنعتی فعالیت می کنند. برخی از آن ها عبارتند از:

 1. Birotor – شرکت آلمانی که از پیشتازان در زمینه چرخ گوشت های صنعتی بزرگ است.
 2. Handtmann – شرکت آلمانی که در زمینه تولید چرخ گوشت های تسمه ای بسیار بزرگ است.
 3. K+G Wetter – شرکت آلمانی.
 4. Lozano – برند اسپانیایی.
 5. Kilia – شرکت آلمانی.
 6. Rex – برند ایتالیایی.
 7. Mainca – شرکت اسپانیایی که چرخ گوشت های تسمه ای بزرگ تولید می کند.

تولیدات این برندها معمولا بسیار باکیفیت و بادوام است. به همین خاطر کارایی بالایی برای کارخانه های تولبد کننده فرآورده های گوشتی، صنایع غذایی و مشاغل بزرگ خواهد داشت.

انواع چرخ گوشت های صنعتی

انواع چرخ گوشت های صنعتی

برندهای تولید کننده داخلی چرخ گوشت تسمه ای

در داخل کشور نیز شرکت ها و برندهایی هستند که در زمینه تولید چرخ گوشت های تسمه ای فعالیت می کنند. برخی از این برندهای ایرانی عبارتند از:

 1. برند ایران چرخ از شرکت صنایع فلزی ایران چرخ
 2. کارخانجات ماشین سازی رستم از شیراز
 3. شرکت صنعتی پویان ماشین اصفهان
 4. شرکت ماشین سازی فراز صنعت از تهران
 5. شرکت ماشین سازی دنا از اصفهان
 6. شرکت آرین ماشین از مشهد
 7. شرکت کیان صنعت از تهران

در این شرکت ها، چرخ گوشت تسمه ای صنعتی با ظرفیت های مختلف از چند کیلوگرم در ساعت تا چندین تن در ساعت تولید می شود که می تواند نیاز انواع کارخانه های تولیدی، صنایع غذایی، رستوران ها و مشاغل کوچک تر را نیز به خوبی پاسخ گوید. باید توجه داشت که کیفیت و دوام محصولات این برندها معمولا پایین تر از برندهای خارجی است.

چرخ گوشت تسمه ای پایه دار

چرخ گوشت تسمه ای پایه دار

نکات مهم در زمان خرید چرخ گوشت صنعتی

نکاتی وجود دارد که توجه به آن ها در زمان خرید چرخ گوشت می تواند بسیار مفید و راهگشا واقع شود. در مرحله اول باید به توان و قدرت چرخ دقت کنید. چرخ های تسمه ای معمولا در دو مدل رومیزی و پایه دار عرضه می شوند. مدل رومیزی به طور معمول قدرت و ظرفیت کمتری نسبت به نوع پایه دار دارد. به همین خاطر اگر به دنبال توان بیشتر هستید، مدل پایه دار مناسب تر است. حتما جنس بدنه را مورد بررسی قرار دهید و محصولی را انتخاب کنید که بدنه آن از فلزات ضدزنگ و مقاوم است. برای انجام خریدی مطمئن و امن باید مراکز معتبر را برای این کار انتخاب کنید. برای خرید چرخ گوشت تسمه ای صنعتی مجموعه صنایع سردسازی تهران بهترین گزینه است. این مجموعه به صورت تخصصی در زمینه این محصولات فعالیت دارد.

مشاهده بیشتر . . .
چرخ گوشت صنعتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *